Borykasz się z problemem słabych paznokci? Ledwie rosną nad opuszek i już się łamią? Jeśli tak, to nasz poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Zidentyfikuj przyczynę
Jedną z głównych przyczyn łamliwych paznokci są złe nawyki żywieniowe. Restrykcyjne diety i długotrwały deficyt kaloryczny wpływają negatywnie na kondycję paznokci, więc jeśli odchudzasz się od dłuższego czasu, to Twoje paznokcie mogą być osłabione. Równie ważne jak dostarczanie odpowiedniej liczby kalorii jest wybieranie produktów jakościowych. Niedobory witamin, zwłaszcza A, C i E oraz biotyny nie sprzyjają mocnym paznokciom.

Oprócz diety wpływ na nasze paznokcie mają czynniki zewnętrzne – częsty kontakt z wodą, używanie agresywnych detergentów, niewłaściwe wykonywanie lub zdejmowanie manicure (w tym hybrydowego) osłabia paznokcie, które z czasem stają się łamliwe i cienkie.

Poznałaś przyczynę, czas na rozwiązanie
Wzmocnienie paznokci wymaga podejścia zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz – tylko połączenie zbilansowanej diety, odpowiednio dobranej suplementacji oraz regularnej pielęgnacji pozwoli Ci cieszyć się spektakularnymi efektami. Oto nasz przepis na mocne i zdrowe paznokcie:

 1. Odżywki i olejki nawilżające – ich regularne stosowanie może znacznie poprawić kondycję paznokci. Wybieraj produkty zawierające keratynę, biotynę oraz witaminy A i E. Pamiętaj o nakładaniu ich nie tylko na sam paznokieć, ale również na skórki.
 2. Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – podczas prac domowych i kontaktu z detergentami stosuj rękawiczki ochronne. Unikaj długotrwałego moczenia paznokci w wodzie.
 3. Odpowiednio wykonany manicure – jeśli wykonujesz manicure w salonie kosmetycznym, zwróć uwagę na jakość usług i używanych narzędzi. Sygnalizuj stylistce paznokci każdy ból i pieczenie. Jeśli natomiast manicure robisz sama, pamiętaj aby nie przepiłowywać płytki paznokcia, a lakier usuwaj delikatnie – każdy odczuwany dyskomfort jest sygnałem ostrzegawczym.
 4. Zbilansowana dieta – dostarcza niezbędnych składników odżywczych, które wspierają wzrost, siłę i elastyczność paznokci. Kluczowe elementy, które wspomagają mocne paznokcie to:
  – białko, które jest budulcem wszystkich komórek (bogate w nie są: mięso, ryby, jaja, orzechy, nabiał i nasiona);
  – witaminy A, C, E oraz żelazo i cynk (znajdziesz je np. w marchwi, szpinaku, papryce, orzechach, olejach roślinnych, fasoli);
  – witaminy z grupy B, zwłaszcza B7 (biotyna) i B5 (kwas pantotenowy), które znajdziesz m.in. w pełnoziarnistych produktach zbożowych oraz orzechach;
  – kwasy tłuszczowe omega-3, które wpływają korzystnie na nawilżenie paznokci (ich doskonałym źródłem jest np. łosoś, siemię lniane);
  – woda, której picie w odpowiednich ilościach nawilża i wspiera strukturę paznokci.
 1. Suplementacja – pozwala na uzupełnienie niedoborów i dostarczenie kluczowych składników. Ważne, aby wybierać produkty najwyższej jakości, oparte na przebadanych surowcach. Szczególnie istotne dla zdrowych paznokci są:
  – kolagen, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu elastyczności skóry, włosów i paznokci;
  – biotyna, ponieważ jej rolą jest wspomaganie produkcji keratyny – białka odpowiedzialnego za wytrzymałość i elastyczność paznokci;
  – cynk, który pozytywnie wpływa na wzrost i regenerację paznokci (z uwagi na rolę w procesie podziału komórkowego i syntezie białek);
  – selen, ponieważ chroni komórki przed stresem oksydacyjnym.

Doskonałym remedium będzie tutaj Beauty Elixir Caviar Collagen.
Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem każdej suplementacji dokładnie przeczytać etykietę i stosować produkt zgodnie z zaleceniami – większe dawki nie przyspieszą efektów!

Piękne i mocne paznokcie są ozdobą każdej kobiecej dłoni, niezależnie czy preferujesz długie, czy krótkie stylizacje. Wzmacnianie paznokci wymaga kompleksowego podejścia – regularne stosowanie odżywek i olejków, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, zrównoważona dieta i odpowiednia suplementacja to absolutny must have. Pamietaj, że efekty nie zawsze pojawiają się natychmiast, więc cierpliwość i systematyczność są kluczowe.

Poznaj Elixir

Zresetuj Hasło

Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko.
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.