Peptan ® F

Peptan ® F – dla pięknej skóry, włosów i paznokci

Nasze zewnętrzne piękno potrzebuje wsparcia od wewnątrz. Najlepszym wyborem będzie suplementacja produktami najwyższej jakości. Odkryj kolagen morski Peptan ® F, którego skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest jednym z najważniejszych białek ludzkich, stanowiąc ponad 30% wszystkich białek, a w przypadku skóry – aż 70%. Nie bez przyczyny nazywany jest „białkiem młodości”, bowiem nadaje skórze gładkość i elastyczność, charakterystyczną dla młodej skóry.

Z wiekiem spada liczba i aktywność fibroblastów (komórek skóry produkujących kolagen). Procesu tego nie da się zatrzymać, ale dzięki odpowiedniej suplementacji możliwe jest jego spowolnienie.Czym objawia się niedobór kolagenu?

  • Szybsze starzenie się skóry
  • Utrata jędrności i elastyczności skóry
  • Sztywność stawów
  • Łamliwość i matowość włosów
  • Suchość i podrażnienie skóry
  • Powstawanie cellulitu

Który kolagen wybrać?

Na rynku można znaleźć suplementy zawierające w swoim składzie kolagen rybi lub wołowy. Główną zaletą kolagenu rybiego jest wysoki poziom przyswajalności – dzięki budowie niemalże identycznej, jak w przypadku ludzkiego białka. Z tego powodu specjaliści przypisują mu oddziaływanie w zakresie zachowania optymalnego poziomu elastyczności i utrzymania właściwego nawilżenia skóry. Popularność kolagenu wołowego jest uwarunkowana łatwą dostępnością. W praktyce jego skuteczność dla człowieka okazuje się niewielka – duże cząsteczki wołowego białka mają znacznie mniejszą przyswajalność niż kolagen rybi. Dodatkowo niewielka aktywność biologiczna sprawia, że trzeba dostarczać go w znacznie większych ilościach.

Dlaczego kolagen Peptan ® F to najlepszy wybór?

Hydrolizowany kolagen Peptan ® F to peptydy kolagenu rybiego, które charakteryzują się ponad 90% wchłanialnością przez organizm. Produkowany jest we Francji przez firmę Rousselot INC z zastosowaniem surowych norm w zakresie jakości i bezpieczeństwa.

Peptan ® F – jakość potwierdzona naukowo

Wzrost nawilżenia o 12%

Korzystny wpływ Peptanu ® F został potwierdzony w podwójnie zaślepionym, randomizowanym, kontrolowanym placebo badaniu klinicznym [1]. Uczestniczyło w nim 60 kobiet, które otrzymywały placebo lub 10 g Peptanu ® (typy „F” i „P”) przez 56 dni. Parametry skóry twarzy mierzono po 4., 8. i 12. tygodniach leczenia. Badanie dowiodło, że doustne przyjmowanie Peptanu ® F po 8. tygodniach kuracji wykazało znaczny wzrost nawilżenia skóry – o 12%.Wpływ dziennego spożycia Peptanu ® F na poziom nawilżenia skóry. Źródło: [1]

Zwiększenie gęstości warstwy kolagenu o ponad 8%

W podwójnie zaślepionym, kontrolowanym placebo badaniu [1], przeprowadzonym na grupie 106 kobiet wykazano, że suplementacja Peptanem ® F zwiększyła gęstość warstwy kolagenu w skórze właściwej już 4 tygodnie po rozpoczęciu przyjmowania. Efekt ten utrzymywał się po 12 tygodniach leczenia, co wskazuje na stały wzrost gęstości kolagenu (po zakończeniu badania wzrost o 8,83% vs. brak zmian w grupie placebo).Wpływ dziennego spożycia Peptanu ® F na gęstość warstwy kolagenu. Źródło: [1]

Zmniejszenie fragmentacji kolagenu o 31%

Dowiedziono, że doustna suplementacja Peptanem ® F zmniejszyła fragmentację kolagenu o 31% po 12 tygodniach przyjmowania [1].Zmniejszenie fragmentacji włókien kolagenowych po spożyciu Peptanu ® F

Zmniejszenie liczby mikrobruzd o 26%, wzrost elastyczności skóry o 19%

W 12-tygodniowym badaniu, przeprowadzonym wśród 47 kobiet wykazano, że spożycie Peptanu ® F doprowadziło do zmniejszenia liczby mikro bruzd o 26% [2]. Wykazano również pozytywny wpływ suplementacji na elastyczność skóry – odnotowano jej wzrost o 19%.


Zmniejszenie liczby mikrobruzd po spożyciu Peptanu ® F

Rozpuszczalność i smak

Dowiedziono, że Peptan ® F cechuje wyjątkowa rozpuszczalność i walory smakowe, co jest istotne w przypadku surowców stosowanych w suplementach i żywności [3].

Peptan ® F – jeden składnik, wiele korzyści

Beauty Elixir ® Caviar Collagen – synonim najwyższej jakości

Beauty Elixir ® Caviar Collagen korzysta z dobrodziejstw, jakie daje zastosowanie jako głównego składnika kolagenu Peptan ® F. Chcemy, aby każda kobieta poczuła, że suplement, który wybrała jest produktem najwyższej jakości i skuteczności, na jakie każda z nas zasługuje.
  1. Asserin J., Lati E., Shioya T., et al. The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials. J Cosmet Dermatol. 2015; 14(4): 291–301. doi: 10.1111/jocd.12174. PMID: 26362110.
  2. Clinical study 2008 — AOO654 — 51, Dermscan, France
  3. Pszczola, D. E. Dawning of the age of proteins. Food Technol. 2004; 58(2).
Poznaj Elixir

Zresetuj Hasło

Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko.
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.