Pytania i Odpowiedzi

1. Co to jest kolagen?

Kolagen stanowi ponad 30% wszystkich białek w ludzkim organizmie, a w przypadku skóry właściwej – aż 70%. Jest on podstawowym składnikiem pozakomórkowej tkanki łącznej. Bez odpowiedniego poziomu kolagenu organizm ludzki nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jest bezwzględnie najważniejszym białkiem strukturalnym, odpowiedzialnym za budowę skóry, włosów, paznokci, ścięgien, chrząstki stawowej oraz naczyń krwionośnych.

2. Jaki kolagen znajduje się w Beauty Elixir Caviar Collagen?

Do produkcji naszego produktu użyliśmy opatentowanego morskiego kolagenu typu I Peptan ® F, który jest produkowany we Francji. Peptan ® F jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Rousselot INC. Hydrolizowany kolagen Peptan® F to peptydy kolagenu rybiego, charakteryzujące się ponad 90% wchłanialnością przez organizm.

3. Z jakich ryb pozyskiwany jest kolagen Peptan ® F?

Morski kolagen Peptan ® F pochodzi w 100% z dziko żyjących białych ryb – z łowisk, które są certyfikowane przez Marine Stewardship Council (MSC) jako zrównoważone. Ryby są wolne od antybiotyków, hormonów i konserwantów.

4. Skąd pochodzi ekstrakt z kawioru?

Ekstrakt z kawioru pochodzi z jesiotra syberyjskiego, który jest hodowany w Akwitanii Francuskiej. Akwakultura pozwoliła nie tylko zmniejszyć gigantyczne obciążenie naturalnych ekosystemów, ale nawet rozpocząć ich odbudowę. Ekstrakt z kawioru ma działanie regenerujące, nawilżające, odmładzające i ujędrniające, jest wykorzystywany zarówno w żywności jak i kosmetykach.

5. Jakie są skutki niedoboru kolagenu?

Po 25. roku życia nasz organizm stopniowo traci zdolność do odbudowy kolagenu. Nie jesteśmy w stanie zablokować tego procesu, jednak możemy go spowolnić poprzez suplementację. Niedobór białka objawia się m.in. utratą sprawności stawów, słabszą kondycją skóry, włosów i paznokci, niższą zdolnością do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym, dysfunkcjami w obrębie aparatu ruchu oraz w pracy tkanek i narządów, dla których kolagen i substancje współdziałające pełnią funkcje strategiczne.

Widoczne skutki niedoboru kolagenu to:
 • szybsze starzenie się skóry,
 • utrata jędrności i elastyczności skóry,
 • sztywność stawów, bóle kręgosłupa,
 • łamliwość i matowość włosów,
 • suchość i podrażnienie skóry,
 • powstawanie cellulitu.

6. Czy kolagen pitny się wchłania?

Hydrolizat kolagenu Peptan® F to peptydy kolagenu rybiego, charakteryzujące się ponad 90% biodostępnością (wchłanialnością) i wysokim, na tle innych białek, stężeniem kluczowych aminokwasów: glicyny, proliny oraz – unikatowej dla kolagenu – hydroksyproliny. Aminokwasy te są identyczne z tymi znajdującymi się w strukturze ludzkiej skóry i włosów, stawach oraz kościach.

7. Jaki kolagen jest najlepszy?

Dostępne na rynku są różne kolageny: wołowy, wieprzowy i rybi. Najbardziej popularny, ze względu na cenę oraz dostępność, jest kolagen wołowy, który głównie wspiera stawy i chrząstki oraz w głównej mierze uczestniczy w procesach bliźnienia się ran. Duże cząsteczki wołowego białka kolagenu mają znacznie mniejszą przyswajalność aniżeli kolagen rybi. Ponadto niewielka aktywność biologiczna sprawia, że trzeba dostarczać go w znacznie większych ilościach niż morski kolagen. Główną zaletą morskiego kolagenu jest wysoki poziom przyswajalności. Budowa strukturalna o formie potrójnej helisy jest niemalże identyczna, jak w przypadku ludzkiego białka. Z tego powodu specjaliści przypisują mu niezwykłe oddziaływanie w zakresie odnowy i zachowania optymalnego poziomu elastyczności skóry oraz wysoką skuteczność w utrzymywaniu właściwego jej nawilżenia.

8. Czy mogę przyjmować kolagen w ciąży lub podczas karmienia piersią?

Przyjmowanie kolagenu jest bezpieczne i nie ma skutków ubocznych. Jednak przed przyjęciem każdego nowego suplementu diety w okresie ciąży lub karmienia piersią należy najpierw skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym.

9. Jak długo muszę stosować kolagen, aby zauważyć efekty?

Bioaktywne peptydy kolagenowe Peptan ® F są opatentowane i przebadane. Wpływają na zmianę elastyczności skóry i głębokość zmarszczek. Żeby zobaczyć właściwy efekt, kolagen do picia powinno się przyjmować przez co najmniej 3 miesiące. Wyniki badań naukowych potwierdziły, że stosowanie 5 g kolagenu rybiego Peptan ® F przez 90 dni spowodowało redukcję zmarszczek:
 • o 13% wokół oczu1,
 • o 10% wokół ust1.
 • Ponadto dwumiesięczna suplementacja kolagenem rybim Peptan ® F (10 g dziennie) podnosi wzrost nawilżenia skóry aż do 12%2.
 1. Peptan beauty from within whitepaper download (rousselot.com).
 2. Asserin J., Lati E., Shioya T., et al. The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials. J Cosmet Dermatol. 2015; 14(4): 291–301. doi: 10.1111/jocd.12174. PMID: 26362110.

10. Czy Beauty Elixir Caviar Collagen można mieszać z sokami? A jeżeli tak to z jakimi, aby produkt nie został pozbawiony swoich właściwości?

Produkt można mieszać z sokami owocowymi i warzywnymi (najlepiej naturalnymi i bez dodatku cukru), co nie wpływa na właściwości kolagenu.

11. Jakie są przeciwskazania do stosowania Beaty Elixir Caviar Collagen?

Przeciwwskazaniem do stosowania jest alergia na którykolwiek składnik produktu.

12. Jak stosować Beauty Elixir Caviar Collagen?

Beauty Elixir Caviar Collagen należy stosować codziennie, o dowolnej porze dnia.

13. Co się stanie, jeśli wezmę więcej niż zalecana dawka kolagenu?

Hydrolizowany kolagen posiada w sobie bardzo krótkie bioaktywne peptydy, które w żołądku zamieniają się aminokwasy (m.in. w prolinę, hydroksyprolinę, lizynę). Wchłaniają się one w jelicie cienkim na poziomie 95%, skąd wraz z krwią transportowane są do układów, narządów i tkanek. Dla porównania – kolagen niebędący hydrolizatem wchłania się na poziomie 4%. Kolagen jest białkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka, dlatego nie można go przedawkować.

14. Jak jakiej formie występuje Beauty Elixir Caviar Collagen?

Beauty Elixir Caviar Collagen występuje w dwóch smakach – fruit punch i pinacolada oraz w dwóch formach – proszku do przygotowania napoju oraz gotowego napoju typu shot. Zalecamy włączenie Beuaty Elixir Caviar Collagen do codziennej suplementacji. Stosowany regularnie przez okres 3–6 miesięcy przynosi widoczne rezultaty.

15. Czy kolagen mogą spożywać dzieci?

Kolagen nie jest produktem przeznaczonym dla dzieci. Suplementację rekomendujemy rozpocząć najwcześniej po 25. roku życia.
Poznaj Elixir

Zresetuj Hasło

Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko.
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.