Dlaczego warto robić postanowienia noworoczne?

Nowy rok jest symbolicznym momentem rozpoczęcia nowego etapu. Łatwo jest wtedy wskazać, co chcemy zmienić lub poprawić. Dodatkowo formułowanie postanowień pozwala sprecyzować cele – określając, co chcesz osiągnąć, zyskujesz punkt odniesienia, który może służyć jako motywacja do działania.


Co sprawia, że postanowienia noworoczne nie są dotrzymywane i jak temu zaradzić?

Wiesz, że ponad 80% postanowień noworocznych nie jest dotrzymywanych? Zastanawiałaś się kiedyś nad przyczyną? Zgłębiliśmy temat, bo znając przyczynę, znalezienie rozwiązania i tym samym dotrzymanie postanowień będzie prostsze.

 1. Niezbyt konkretne cele

  Wiele z nas formułuje postanowienia zbyt ogólnie, co sprawia, że są trudne do osiągnięcia. Zamiast tego, warto postawić sobie konkretne cele, które można łatwo monitorować.
 1. Brak planu działania

  Wiele z nas zapomina o tym, że postanowienia to nie tylko cele, ale również plany działania. Bez konkretnego planu łatwo zapomnieć o zamierzonych zmianach.
 1. Zbyt wielkie ambicje

  Ambitne cele są godne podziwu, ale zbyt duże postanowienia mogą być zniechęcające. Lepiej jest postawić sobie realistyczne cele, które będą wyzwaniem, ale jednocześnie osiągalne.

 

Pięć postanowień noworocznych dla zdrowej i promiennej skóry

Wiedząc jakim wyzwaniem jest samodzielne formułowanie noworocznych postanowień, postanowiliśmy zrobić to za Ciebie. Zbyt ogólne określenie „chcę mieć zdrowszą i bardziej promienną cerę” mogłoby sprawić, że cel nie zostanie osiągnięty. Nasze propozycje, to konkretne działania, ułożone w łatwy do zapamiętania plan dla pobudzenia Twojego piękna.

 1. Codzienne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych

  Filtry przeciwsłoneczne są niezbędne do ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV, które przyspiesza proces starzenia skóry. Postaw na kremy o odpowiednim SPF i używaj ich codziennie – niezależnie od pogody.
 1. Regularne oczyszczanie i nawilżanie

  Zapewnij skórze regularne oczyszczanie, używając łagodnych środków myjących. Raz-dwa razy w tygodniu używaj peelingów enzymatycznych oraz masek oczyszczających. Codziennie stosuj kremy nawilżające na dzień (najlepiej z filtrem) i na noc, dostosowane do Twojego typu skóry. Dodatkowo rozważ suplementację (zawierającą kolagen, kwas hialuronowy, witaminę E), ponieważ tylko działanie od wewnątrz i zewnątrz zapewni najbardziej spektakularne efekty.
 1. Dieta pełna antyoksydantów

  Antyoksydanty to dobroczynne substancje, które pozwalają zwalczyć wolne rodniki – przyczynę starzenia się skóry. Wprowadź do swojej diety więcej warzyw, owoców, orzechów i ryb bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3. Uzupełnij codzienną suplementację witaminą C, która wspomaga produkcję kolagenu – „białka młodości” poprawiającego elastyczność skóry.
 1. Regularne ćwiczenia i zarządzanie stresem

  Aktywność fizyczna wspomaga prawidłowe krążenie krwi, co wpływa pozytywnie na kondycję skóry. Ponadto poprawia samopoczucie i zwiększa pewność siebie.
  Równocześnie zadbanie o skuteczne techniki zarządzania stresem, takie jak medytacja czy joga, przyczyni się do utrzymania wypoczętej i promiennej cery.
 1. Ograniczenie używek

  Palenie papierosów ma negatywny wpływ na promienność i elastyczność skóry, prowadząc do jej szarzenia i przedwczesnego starzenia się. Dodatkowo widoczne są inne defekty, na przykład przebarwienia zębów. W trosce o swoje zdrowie i piękno ogranicz, a najlepiej rzuć palenie.
  Ograniczenie spożycia alkoholu również przyniesie korzyści dla zdrowia skóry, eliminując dehydratację i poprawiając ogólny stan cery.

 

Stawiając na te pięć postanowień, nie tylko kompleksowo zadbasz o zdrowie skóry, ale również wprowadzisz pozytywne zmiany w swoim życiu. Pamiętaj, że konsekwencja i regularność są kluczowe dla osiągnięcia pożądanych efektów. Polecamy, abyś – stając w dobrym, naturalnym świetle – zrobiła zdjęcia swojej twarzy, żeby w chwili zwątpienia móc porównać efekty i zobaczyć, ile już osiągnęłaś. Powodzenia!

Poznaj Elixir

Zresetuj Hasło

Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko.
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.