Za oknem szaro i pochmurnie, że nic Ci się nie chce? Przedstawiamy 5 sposobów jak poprawić sobie nastrój, które sprawdzą się w zimowe dni.

Odkryj nowe pasje

Marzyłaś o kursie florystycznym, zajęciach z garncarstwa lub cukiernictwa? Długie zimowe wieczory sprzyjają odkrywaniu i rozwijaniu pasji. Latem staramy się maksymalnie wykorzystać ciepłą i słoneczną pogodę, ale zima to idealny okres, by spróbować czegoś nowego. Wiele zajęć i kursów jest niezależnych od pogody, ponieważ odbywają się w zamkniętych pomieszczeniach.

Oprócz możliwości odkrycia nowych talentów zajmiesz głowę czymś pozytywnym tak, by nie wystarczyło czasu na ponure myśli. Daj się ponieść swojej kreatywności!

Domowe spa

Długie zimowe wieczory to czas, który można poświęcić na zatroszczenie się o ciało od zewnątrz. Nic nie jest tak dobrym polepszaczem nastroju jak aromatyczna kąpiel lub gorący prysznic połączony z peelingiem. Gorąca woda odpręża i usuwa ze skóry nagromadzone toksyny.

Warto również zadbać o odpowiednie nawilżenie, a także rozszerzyć rytuał pielęgnacyjny o maseczki zapewniające skórze zastrzyk energii. Nie zapomnij o świeczkach, które stworzą wyjątkowy klimat.

Po takim domowym spa od razu poczujesz się lepiej!

Słodycze – czy można na zdrowo?

Nic tak nie poprawia samopoczucia jak czekolada! Choć regularne podjadanie słodyczy może mieć fatalne skutki dla sylwetki, to sięgnięcie po czekoladę – zwłaszcza gorzką – „od czasu do czasu” nie jest niczym złym (szczególnie, jeśli stosujemy dietę metodą 80/20 – 80% pełnowartościowa żywność, 20% – np. fast foody, słodycze).


A co, jeśli można zastąpić czekoladę zdrowszymi przekąskami? Na rynku dostępnych jest coraz więcej zdrowych alternatyw – na przykład batonik Billionaire od FA Nutrition. Warto po nie sięgnąć w przypadku pogorszenia nastroju.

Ruch

Sport uwalnia endorfiny, nazywane „hormonami szczęścia”. Aktywność fizyczna jest dobra dla ciała i ducha – poprawia samoocenę, zmniejsza poziom stresu, ujędrnia ciało.

Warto znaleźć dla siebie rodzaj aktywności fizycznej, która sprawi nam przyjemność. Fitness, pilates, taniec, aqua aerobik… jest w czym wybierać!

Jeśli nie chcesz zapisywać się na żadne sportowe zajęcia, wybierz spacer na świeżym powietrzu. Najlepiej poświęcić na niego 30 minut dziennie.

Suplementy

Mała liczba słonecznych godzin, słota i szaruga za oknem, do tego „te dni”... Niewątpliwie wpływają na gorsze samopoczucie, dlatego szczególnie w okresie zimowym warto rozpocząć suplementację. Wspomoże ona organizm i dostarczy niezbędnych mikroskładników i witamin.


Zimą szczególnie istotne są witaminy C, D i B6 oraz magnez. Zamiast inwestowania w wiele suplementów i samodzielnego doboru ich dawek warto wybrać jeden – FEMALE SUPPORT od FA® Beauty Elixir®.

Jest to innowacyjny, „skrojony na miarę” potrzeb kobiecego organizmu suplement, którego dzienna porcja zawiera aż 47 składników aktywnych. Opakowanie zawiera saszetki srebrne (przeznaczone na co dzień) oraz różowe (przeznaczone na „te dni”). Sprawia to, że suplement dopasowuje się do potrzeb naszego organizmu, dostarczając wszystkiego, czego w danym dniu cyklu menstruacyjnego potrzebuje.

Rozpocznij już dziś suplementację jutra!

Poznaj Elixir

Zresetuj Hasło

Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko.
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.