Kupuję produkty „light”, bo jestem na diecie

To prawda, że produkty light mają mniej kalorii, ale prawdą jest również to, że bardzo często  zredukowana w nich ilość tłuszczu rekompensowana jest dodatkiem cukru

Oliwa z oliwek jest zdrowa, więc mogę ją dodawać do każdego posiłku

Owszem, oliwa z oliwek jest dobrym źródłem tłuszczu, ale to nadal tłuszcz. Nie zapominaj, że 1 g tłuszczu dostarcza Ci 9 kcal. Dodawana w nadmiernych ilościach nie będzie korzystnie wpływać na Twoją wagę. 

Biegam, chodzę na siłownię, intensywnie ćwiczę, więc mogę więcej zjeść
Jeśli Twoim celem jest redukcja masy ciała to musisz stworzyć ujemny bilans kaloryczny. Na Twoje zapotrzebowanie energetyczne składa się także aktywność fizyczna, więc jak najbardziej musisz ją uwzględnić ustalając kaloryczność swojej diety, ale nie oznacza to, że teraz możesz jeść znacznie więcej, bo dużo spalasz. Nadal musisz być w deficycie, żeby chudnąć. 

To, że jestem otyła to wina genów
Prawda jest taka, że jedyne co mogłeś odziedziczyć po rodzicach to złe nawyki żywieniowe, bo to one 
i tylko one odpowiadają za to, że jesteś otyły. Nie istnieje coś takiego jak gen otyłości… 

Nie wyjdę na kolację  ze znajomymi, bo jest po 18:00, więc nie mogę już nic zjeść
Słynny mit nakazujący zjadanie kolacji do godz. 18:00. A co z teorią regularności posiłków, jedzenia co 3-4 h? Jeśli chodzisz spać bardzo późno np. około godz. 1-2 wtedy wychodzi na to, że mija 6 godzin od Twojego ostatniego posiłku. Jaka jest prawda? Najlepiej jeśli zjadasz posiłek na 2-3 godziny przed tym jak idziesz spać. 

Będę chudnąć dopiero wtedy kiedy będę czuć głód, dlatego zmniejszę ilość posiłków do 2 dziennie 
Skąd pomysł, że będąc na diecie musisz chodzić głodnym? Jeśli dieta będzie dobrze zbilansowana, dostarcza Ci wszystkich składników, których potrzebuje Twój organizm, jesz  5 posiłków w regularnych odstępach czasu to nie odczujesz głodu. Nie zdążysz go nawet odczuć przez te 3 godziny przerwy jednym posiłkiem, a drugim. 
 
Nie będę jeść śniadań to szybciej schudnę
Mit. Osoby spożywające regularnie śniadanie zaraz po przebudzeniu mają mniejsze skłonności do tycia niż osoby, które tych śniadań nie jedzą. 

Zrezygnuje z białego pieczywa, bo od niego tyję
Akurat rezygnacja z białego pieczywa i zamiana go na ciemne będzie bardzo dobrym wyborem. Ciemne pieczywo jest zdrowsze chociażby ze względu na obecność w nim dużej ilości błonnika. Ale teoria, że jasne pieczywo tuczy jest najzwyczajniej w świecie mitem. Niezależnie od tego, czy będzie to pieczywo jasne czy ciemne jeśli będzie jedzone w nadmiarze będzie powodować, że być może będziesz przekraczać swoje zapotrzebowanie energetyczne i Twoja waga zacznie wzrastać. Ale to dotyczy nie tylko pieczywa, a już tymbardziej jasnego. Najprościej mówiąc, jeśli będziesz jadł za dużo- będziesz tyć. 

Poznaj Elixir

Zresetuj Hasło

Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko.
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.