Zimowa aktywność – zabierz ze sobą buteleczkę kolagenu!

Zimowe aktywności zapewniają wiele radości, ale wymagają też dużego wysiłku fizycznego i stwarzają ryzyko kontuzji. Warto zadbać o swoje stawy, więzadła, chrząstki i kości, aby zachować ich sprawność i w pełni korzystać z szaleństwa na stoku czy lodowisku.

Obciążenie aparatu ruchu

Szykując się na zimowy wyjazd kupujemy odpowiednio ciepłe ubrania i dodatki, odwiedzamy sklep sportowy lub wypożyczalnię, aby zaopatrzyć się w narty, łyżwy, kaski i inne akcesoria, mające umożliwić nam sportową aktywność i bezpieczeństwo. Równie ważne jest zadbanie o swoje stawy, więzadła, chrząstki i kości. Szaleństwa na stoku czy lodowisku – niezależnie od intensywności – narażają aparat ruchu na przeciążenia i kontuzje. Aby temu zapobiec warto, poza sprzętem sportowym, wyposażyć się w odpowiednią suplementację.

Dobroczynny wpływ kolagenu

Kolagen jest fundamentalnym budulcem tkanki łącznej – występuje m.in. w chrząstkach, kościach i ścięgnach. Do około 25-go roku życia nasz organizm sam produkuje kolagen, jednak z wiekiem zdolność ta zwalnia, aż zupełnie zanika.
  • Coraz mniejsza zawartość kolagenu w organizmie sprawia, że chrząstki stają się mniej elastyczne, a maź stawowa produkowana jest w mniejszych ilościach. Wpływa to na gorszą regenerację, bóle stawów czy ryzyko kontuzji. Aby temu zapobiec warto rozpocząć suplementację kolagenem – a chęć zimowego szaleństwa bez ograniczeń może być świetnym do tego pretekstem.

Piękno i zdrowie zamknięte w buteleczce

Oprócz dobroczynnego wpływu na aparat ruchu, kolagen – nazywany „białkiem młodości” – pomaga zachować promienną skórę, mocne włosy i paznokcie. Suplementacja nim sprawia, że zachowujemy piękny i młody wygląd, jednocześnie wspierając stawy i kości.

Zimowy wyjazd nie musi łączyć się z przerwą w suplementacji – FA Nutrition Beauty Elixir, zawierający w swoim składzie aż 6500 mg kolagenu w porcji, dostępny jest w formie łatwo rozpuszczalnego proszku w pudełku lub saszetkach oraz gotowego shota zamkniętego w buteleczce. To właśnie te dwie ostatnie formy – saszetki i shot – sprawiają, że kolagen możesz zabrać ze sobą wszędzie i cieszyć się jego dobroczynnym wpływem na organizm.

Bibliografia:
  1. Clifford T., Ventress M., Allerton D. M., et al. The effects of collagen peptides on muscle damage, inflammation and bone turnover following exercise: a randomized, controlled trial. Amino Acids. 2019; 51(4): 691–704. doi: 10.1007/s00726-019-02706-5. PMID: 30783776.
  2. Jiang J. X., Yu S., Huang Q. R., et al. Collagen peptides improve knee osteoarthritis in elderly women: A 6-month randomized, double-blind, placebo-controlled study. Agro Food Industry Hi Tech. 2014; 25(2): 19–23.

Poznaj Elixir

Zresetuj Hasło

Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko.
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.