W temacie urody ciężko nie wspomnieć o lśniących, wytrzymałych i zadbanych włosach. Jednak istnieje sporo czynników, które mogą spowodować pogorszenie ich kondycji. W jaki sposób wzmocnić włosy? Czy codzienna dieta odgrywa dużą rolę w zapewnieniu im optymalnej ochrony?

Jakie są przyczyny słabych i zniszczonych włosów?

Trudno wskazać jedną, konkretną przyczynę prowadzącą do stopniowego wyniszczenia prawidłowego stanu włosów. Problem ich osłabionej kondycji stanowi zazwyczaj wypadkową kilku czynników, wśród których należy wymienić:

  • całkowity brak lub nieprawidłowa pielęgnacja włosów,
  • zanieczyszczenia środowiska, np. duży poziom smogu w miastach,
  • przesadny stres, nadmierne zmęczenie i niedostateczna regeneracja,
  • niekorzystne warunki atmosferyczne, np. nadmierne nasłonecznienie,
  • częste stosowanie zabiegów kosmetycznych i stylizacyjnych, np. robienie trwałej ondulacji, farbowanie,
  • stosowanie kiepskiej jakości lub dobór nieodpowiednich kosmetyków do typu włosów i skóry głowy.

Oprócz powyższych należy wspomnieć o dwóch kwestiach, które są ze sobą ściśle związane. Pierwszą z nich jest postępujący proces starzenia się organizmu i związane z tym zmiany hormonalne, pogorszenie wchłaniania niektórych składników z pożywienia (m.in. witamin i minerałów) czy ograniczenie endogennej produkcji niektórych substancji (m.in. kolagenu i aminokwasów). Drugą kwestią jest nieprawidłowo skomponowana dieta i związane z tym niedobory komponentów, które pozwalają na utrzymanie zdrowej kondycji skóry głowy i mocnych włosów.

Dieta na wypadanie włosów – co powinna zawierać?

Problem wypadających i osłabionych włosów stanowi bolączkę kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Jednym z elementów profilaktyki jest uzupełnienie codziennej diety o składniki, które są znane z dobroczynnego wpływu na urodę. Oprócz odżywiania warto pamiętać o sięgnięciu po suplementy diety – dzięki nim istnieje szansa wzbogacenia diety w wysoce przyswajalne komponenty aktywne i dostarczenie ich z dobrej jakości źródeł. Co powinno znaleźć się w składzie takiego preparatu?

Kolagen morski

Rybi, inaczej zwany morskim, kolagen dostarcza organizmowi białko kolagenowe typu I – najbardziej wartościową dla urody formę protein kolagenowych. Kolagen to jak wiadomo fundamentalny składnik tkanki łącznej, która współtworzy skórę, włosy, paznokcie oraz szereg innych struktur w ludzkim ciele. Rybie białko kolagenowe odznacza się wysoką biodostępnością i budową zbliżoną do ludzkiego. Z tego powodu stanowi znacznie lepszy wybór aniżeli popularny kolagen bydlęcy, który w praktyce jest słabo przyswajalny.

Kwas hialuronowy

Stosując kwas hialuronowy skóra głowy i włosy zyskują solidne wsparcie w zakresie nawodnienia. Ponadto gwarantuje to wzmocnienie cebulek włosowych, co stanowi dodatkową pomoc dla ograniczenia ryzyka wypadania. Suplementacja kwasem hialuronowym jest ważna z uwagi na fakt, że wraz z wiekiem jego poziom w organizmie ulega stopniowemu obniżeniu.

Biotyna

Witamina B7, która powszechnie jest określana mianem biotyny, jest jednym z najbardziej pożądanych komponentów w diecie dla zdrowia i urody. Przypisuje się jej korzystne oddziaływanie na pobudzenie procesu wzrostu włosów i niwelowanie łojotoku. Co więcej, wspomina się, że biotyna ma korzystne znacznie dla regulacji metabolizmu skóry głowy m.in. poprzez zasilenie macierzy włosa i dostarczenie mu cennej siarki do zwiększenia masy keratynowej.

Witamina C

Kwas askorbinowy, czyli witamina C to niezwykle silny przeciwutleniacz, który wspomaga ochronę komórek przed niekorzystnym oddziaływaniem stresu oksydacyjnego i wolnych rodników tlenowych. Oprócz tego ma też inne cenne właściwości dla włosów. Witamina C oddziałuje na prawidłową syntezę kolagenu, który pomaga zachować zdrowe i wytrzymałe włosy.

FA Beauty Elixir – idealny sposób, aby wzmocnić włosy!

Suplement diety Beauty Elixir od firmy FA Nutrition jest multiskładnikową formułą przygotowaną dla osób, które chcą zadbać o własną urodę i przeciwdziałać występującym niedoskonałościom. W preparacie wykorzystano wyłącznie sprawdzone i wartościowe składniki dla wsparcia kondycji włosów (m.in. naturalny kolagen rybi Peptan® F, biotyna, kwas hialuronowy, witaminy B6 i C, selen, ekstrakt z kawioru) – wszystkie dobrane w optymalnych proporcjach i pozyskane z najwyższej jakości surowców. Produkt został przygotowany z dbałością o każdy detal, a niesamowite smaki i wygodne formy (proszek, saszetki i ampułki typu szot) gwarantują prawdziwy komfort w trakcie użycia. Więcej informacji o suplemencie znajdują się na stronie internetowej www.beauty-elixir.com.

Poznaj Elixir

Zresetuj Hasło

Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Proszę wpisać swoje Imię i Nazwisko.
Proszę wpisać prawidłowy adres email.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.
Hasło musi mieć min. 6 znaków.